FileSonic.com

FileSonic.com

Niestety, FileSonic definitywnie zniknął z rynku. Niezłym zamiennikiem może być Turbobit albo Uploaded.net.

Filesonic.com to solidny amerykański serwis ofeujący możliwość zarobku poprzez uploadowanie plików. W całkiem krótkm czasie wybił się na jedną z liderujących pozycji w tym biznesie, dzięki kilku atutom. Przede wszystkim stawki w FileSonic są jedynymi z najlepszych na rynku, uśredniając można je postawić nawet na pierwszym miejscu spośród firm płacących za download bez żadnych kruczków przy pobieraniu plików (jak konieczność wypełnienia ankiety czy coś podobnego). Pozwala także zarabiać na pobraniach z prkatycznie całego świata, w tym z Polski. Wyróżnia się również wieloma dodtkami i możliwościami, które ułatwiają upload i zarządzanie swoimi plikami.

Trzeba przyznać, że interfejs strony Filesonic.com jest bardzo profesjonalny. Do dyspozycji mamy pulpit nawigacyjny, gdzie zamieszczone są najważniejsze informacje o naszych zarobkach, pobraniach plików, pieniędzy z poleconych i tym podobne. W opcji zarządzanie plikamy mamy możliwość sprawnego segregowania, sprawdzania i monitorowania plików. W raportowaniu znajdziemy obszerne statystyki pobrań wszystkich plików, a także zaawansowane statystyki, gdzie umieszczone są szczegółowe wykresy dotyczące: wyników na kraj, zarobków ze sprzedaży i pobrań, liczby transakcji sprzedaży, liczby pobrań i zarobki z nich. Następne w menu są wpłaty, gdzie widzimy historię wypłat z systemu. Warto także zwrócić uwagę na narzędzia, gdzie znajdziemy ciekawe udogonienia takie jak: SonicPreview, upload przez FTP, sprawdzanie linków, zdalny upload (wysyłanie) plików oraz strony internetowe, na których również możemy zarobić - jeśli takie mamy - na sprzedaży kont premium.

Stawki za download plików przedstawiają się następująco:

Zapłata za 1000 pobrań
Rozmiar/Kraj* A B C D
1-50 MB $7.00 $5.00 $2.00 $1.00
51-100 MB $10.00 $7.00 $4.00 $2.00
101-250 MB $16.00 $14.00 $8.00 $3.00
251-400 MB $25.00 $19.00 $14.00 $4.00
401-1024 MB $30.00 $23.00 $18.00 $6.00
1025+ MB $35.00 $25.00 $20.00 $8.00
* Grupy krajów:
  1. USA, Wielka Brytania, Niemcy
  2. Australia, Austria, Belgia, Kanada, Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Włochy, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Arabia Saudyjska, Singapur, Szwecja, Szwajcaria, U.A.E
  3. Brazylia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Grecja, Węgry, Iran, Japonia, Kuwejt, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Polska, Portugalia, Katar, Rumunia, Rosja, RPA, Hiszpania
  4. Wszyscy inne kraje (bez Hong Kongu)
Jak widać na podstawie powyższej tabeli, możemy zarabiać praktycznie na wszystkich, wstawiając uniwersalne pliki na forach/stronach polskich, angielskich, portugaliskich, czeskich, a nawet irańskich. Zarobić pieniądze w ten sposób można na różne spoby, jednakże polecam wymyślenie czegoś unikalnego - wtedy zarobki mogą się okazać wyższe niż średnia krajowa, przy niekoniecznie tylu godzinach pracy.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wyboru jak chcemy zarabiać. Prócz standardowego planu A, czyli np. 20$ za 1000 pobrań, możemy wybrać plan B lub C, które zakładają zarabianie za każde sprzedane konto premium - i to nie mało, bo aż 60-65% (nawet 89$) za każde sprzedane konto przy pobieraniu Twojego pliku lub 10$ za to samo, lecz bez znaczenia jakie konto się sprzeda (może być nawet za sms).

Dodatkowym plusem jest niezła, jak na branżę, premia za poleconych - wynosi ona bowiem aż 25% ich zarobków.

Podsumowując, stwierdzam, że zarabianie za pośrednictwem Filesonic.com jest bardzo komfortowe i mogę polecić tę firmę zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym uploaderom.